تبلیغات موثر

اقتصاد

۱۰ اسفند ۱۴۰۱
تبلیغات موثر دیجی ویزیت1

تبلیغات موثر

امروزه بازار تجارت و دنیای اقتصاد به بازاری رقابتی در زمینه عرضه و فروش کالا و خدمات تبدیل گردیده است. در این بازار برگ برنده با آنهایی است که به شناسایی دقیق بازار پرداخته و با انجام روش های گوناگون اقدام به تولید و عرضه کالا در حوزه خود می کنند. یکی از اصلی ترین نکاتی که در تجارت امروز بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند نقش کلیدی در موفقیت اقتصادی ایفا کند تبلیغات می باشد. ما نیز بنا داریم در زمینه تبلیغات موثر توضیحاتی را جهت اطلاع شما عزیزان ارائه نماییم.

تبلیغات چیست؟

اگر بخواهیم ساده ترین تعریف را در مورد تبلیغات بکار ببریم می توان گفت:

هر گونه اطلاع رسانی جمعی که جهت ارتقاء محصول در قبال پرداخت هزینه انجام می گردد را تبلیغات می گویند. اگر مروری به گذشته بیندازیم خواهیم دید که امر تبلیغ و اطلاع رسانی از دیرباز بوده. استفاده از جارچیان در سطح شهر ها از جمله اولین موارد تبلیغ می باشد. به مرور زمان خصوصا با ظهور صنعت چاپ وضعیت تبلیغاتی نیز دچار دگرگونی و تنوع و وسعت گردید. استفاده از مطبوعات نقطه اوج تبلیغات کاغذی بود.

 

تبلیغات موثر دیجی ویزیت
تبلیغات موثر دیجی ویزیت

 

تعریف تبلیغات موثر

هدف از انجام تبلیغات به هر شیوه ای تاثیرگذاری بر روی بیننده می باشد. در صورتی که تبلیغ شما در این امر موفق عمل کند بر آن می توان نام تبلیغات موثر را نهاد. در یک جمله به تبلیغی که تاثیر مثبتی بر مخاطب خود بگذارد تبلیغ تاثیرگذار می گویند.

ویژگی تبلیغات موثر

یک تبلیغ در صورتی مؤثر خواهد بود که برخی از ویژگی ها را داشته باشد که عبارتند از:

سادگی پیام

از اصلی ترین نکاتی که در مورد تاثیرگذاری یک تبلیغ بایستی در نظر گرفت سادگی پیام می باشد. معمولا بیننده تبلیغات نگاهی کوتاه و لحظه ای به تبلیغ دارد. به همین دلیل بایستی طراحی تبلیغ به گونه ای باشد که بتواند همان یک لحظه تاثیر خود را بر مخاطب بگذارد. این تبلیغ می تواند در قالب یک جمله کوتاه، یک تصویر و یا یک فیلم چند ثانیه ای باشد. اما تاثیر آن می تواند سالها در ذهن بیننده ماندگار باشد.

جذابیت و خلاقانه بودن تبلیغات موثر

یک پیام تبلیغاتی مؤثر بایستی بتواند با استفاده از کلمات، عناوین جذاب و تصاویر مهیج و حتی موزیک خاص جذابیت و توانایی لازم برای برقراری ارتباط با مخاطب خود را داشته باشد.

پیام قابل فهم باشد

برای تاثیرگذاری بیشتر حتما بایستی این نکته را در نظر داشت که پیام تبلیغات موثر شما بایستی انتظارات همه افراد را برآورده کند و با توجه به شرایط درکی و ذهنی، موقعیت اجتماعی و حتی سن مخاطب جذابیتی خاصی برای آنان داشته باشد.

انتقال کلمات با بار مثبت به مخاطبین

پیام موثر تبلیغاتی بایستی دارای کلماتی با بار مثبت باشد. هر چند بیان کلمات در تبلیغات همراه با ابهام باشد همین ابهام تاثیر پیام را دوچندان می کند. مخاطب را تحت تاثیر بیشتری قرار خواهد داد.

شناخت مشتریان خود

از نکات مؤثر دیگر در تبلیغات شناخت مشتریان می باشد. به عنوان مثال طرفداران یک کالای ورزشی حتما با ورزش سر و کار دارند و نیاز خاص خود را دارند. در این زمینه جنسیت و سن نیز از جمله عوامل مهمی می باشد که بایستی در ساخت تبلیغات موثر در نظر گرفته شود.

استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه با توجه به فراگیر و جهانی بودن فضای مجازی تاثیر گذاری تبلیغات چندین برابر دیگر انواع آن می باشد. استفاده از اپلیکیشن های مختلف مانند اینستاگرام، لیندکین و تلگرام هیچ مغایرتی با این مسئله ندارد که کسب و کار شما در فضای مجازی می باشد یا خیر. شما می توانید از این روش تبلیغی به عنوان یک روش ارزان، فراگیر و مؤثر استفاده کنید. البته آموزش و استفاده تجربیات دیگران می تواند در این زمینه تاثیر مثبتی داشته باشد.

سخن آخر

در تبلیغات موثر استفاده از خلاقیت و نوآوری حرف اول را می زند. اگر برای کسب و کارتان تصمیم به استفاده از تبلیغ دارید حتما از متخصصان این امر استفاده کنید. با مشورت در زمینه فعالیت های خود تصمیم بگیرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *